Natale in Albania - Gëzuar Krishtlindjen

Gëzuar Krishtlindjen

KOMUNIKATE PER TE GJITHE SHQIPTARET!!!

Te gjithe shqiptaret kane bere progrese te medha ne vitet e fundit por duhet te vazhdojen misionin e tyre per te patur te drejta ne kete Evrope sepse urrejta ndaj shqiptarve mundet te trasformohet ne nje tragjedi.KOMUNIKATE PER TE GJITHE SHQIPTARET!!! TE MOS LEJOJME QE NJE I PAFAJSHEM SHQIPTAR TE QENDROJE AKOMA NE BURG

Te mbash nje te pafajshem ne burg per hire te karrieres se ndonje prokuroreje te paafte, karieriste dhe raxiste eshte nje krim .

Te mbeshtesesh nje person qe ben krim me apo pa dashje s'mund ti vendosesh emer tjeter vecse ate te bashkepunetorit me kriminelin.

Te lejosh shkaterimin moral material dhe shpirteror te nje familjeje dhe mbajtjen ne burg te nje njeriu te pafajshem ne nje vend demokratik do te thote te vrasesh demokracine.

Shqiptaret qe kane dale ne protesta ne mbrojtje te zotit Nexhip Qepi s'do te lejojne kurre dhe ne asnje menyre qe kunder zotit NEXHIP QEPI dhe familjes se tij te kryhen akte te tilla akte kriminale.

Shqiptaret nuk do te lejojne te derdhet gjak shqiptari ashtu si ndodhi dy vjet me pare me nje familje shqiptare ne gjykaten e Reggio Emilies qe per faj te asistences sociale, trupit te akuzes dhe gjykates qe ne vend te conte familjen drejt bashkimit dhe dashurise, percolli drejt vdekjes se sigurte tre persona duke shkateruar dy familje njeheresh.

Gocat e zotit Nexhip Qepi bertasin me zerin qe shkon deri ne qiell, duam babane tone dhe jo asistencen sociale.

Asistenca sociale nga ana e saj kerkon qe femijet te akuzojne babane e tyre ate qe i rriti me dashuri dhe edukate .

Akte te tilla vrasin jete njerzish dhe humbin besimin ne emrim e mire qe ka demokracia italiane.

Shoqata "Shqiponja"E Reggio Emilies "Iliria" Rome dhe " 28 Nentori" Vareze do te demaskojne pa meshire te gjitha keto akte kriminale qe s'kane emer tjeter dhe do te deklaroje me emra te gjithe ata persona qe bejne keto presione kunder femijeve dhe do ti denoncoje publikisht ne protesta dhe shtyp dhe denoncojme ligjerisht ligjerisht .

Per kete kemi qene dhe do te jemi te vendosur deri ne fund.

Do te publikojme edhe nderyrje te punonjesve te policise se shtetit qe per tu bere qejfin "padroneve te felliqur hyjne pa akt te prokurorise ne shtepite e qytetareve per ti rrahur dhe dhunuar ata.

Keshtu ka ndodhur edhe me qytetarin shqiptar zotin Besnik Dervishaj.

Pas denoncimit te bere ne karabinieri kunder ketyre dy pynonjesve kriminele te veshur me rrobat e ligjit dhe te tipit mafioz ishte prokuroria ajo dhe gjykata qe e mbylli ceshtjen pa dijenine e personit qe beri akuzen i perfaqesuar nga avokate qe kane frike nga ligji dhe perse ??????

Sepse akuza kunder policise sipas ketyre "filozofeve" ul autoritetin e shtetit, pa ditur dhe pa kuptuar se besimi ndaj organeve te ligjit dhe shtetit humbet kur fshihet e verteta dhe mbrohen kriminelet.

Vidhtn parate ne shtepine e qytetarit shqiptar Themi Prifti , plot 8000.00 euro gjaku i nje viti te tere pune burre dhe grua.

Shkon ne polici dhe karabinieri per te denoncuar dhe pergjigjae tyre e dini cila ishte te nderuar lexues?????

Jo vetem qe nuk erdhen te hetojne per ngjarjen por i thane te dyja palet te njejten fjale.....PERSE MBAN PARA NE SHTEPI?

I vjedhin 40 euro nje qytetareje italiane TE MOSHUAR QE ESHTE PER TE ARDHUR KEQ, nga nje i refugjat, policia JO VETEM QE E GJETI MENJEHERE por sipas shtypit rrezikonte nga 4 deri ne 7 vjet.

Te dashur lexues dua nje pergjigje prej jush nese keni kurajo vertete qytetare dhe demokratike::::

Keto veprime jane akte raciste te mbeshtetura nga persona te mbuluar ma pushtet apo jo?

A mund te lejojme qe zoti qepi te kalbet ne burg pa bere asnje faj?

Sigurisht qe jo.

Protestat tona do te drejtohen para prokurorise dhe para burgut ku mbahet i pafajshmi nexhi qepi deri sa zoti nexhip te kthehet prane familjes dhe te pergjigjen para ligjit kush e krijoj kete padrejtesi.

Ashpersise do ti pergjigjemi me ashpersi ne qoftese drejtesia nuk vihet ne vend.


fanti : da profili facebook.

Più letti ultimi 7 giorni

Commenti recenti

Per liquidare i popoli si comincia con il privarli della memoria.Si distruggono i loro libri, la loro cultura, la loro storia. E qualcun altro scrive loro altri libri, li fornisce di un'altra cultura, inventa per loro un'altra storia. Dopo di che il popolo incomincia lentamente a dimenticare quello che e' stato. E il mondo attorno a lui lo dimentica ancora piu' in fretta. L'Albania ha la storia più antica d'Europa , una storia distorta dagli invasori e che faticosamente sta cercando di ricostruire.