Non sono albanesi, ma cantano canzoni popolari albanesi (video) - Turismo in Albania

Latest

Cuoriosità Albania

sabato 3 dicembre 2011

Non sono albanesi, ma cantano canzoni popolari albanesi (video)

Tutti insieme cantano canzoni popolari albanesi.

Nel video si vedeno appunto gli americani riuniti in una festa albanese negli Usa e danno il meglio di loro stesso per cantare le milgiori canzoni albanesi

Vedere per credere!!!

Video2 commenti:

  1. shuem bukur kane kenduar ky grupi. si te ishin nga vende te ndryshme te shqiperise. dhe muzika duekt origjinale.

    RispondiElimina
  2. bukur, shume buikur. kjo deshmon qe njerezit kane nevoje per ate qe kane humbur- dashurine mes tyre. kenga e musika shqiptare e ploteson me se miri kete. kete kenge nqs nuk gabohem jane realizuar kur shqiperia ishte e varfer ekonomikisht por shume e pasur me vlera njerezore. faleminderit atyre qe kane sjelle kete video - na kenaqen. tamam dhurate per festa!!!

    RispondiElimina