Radio albanesi - Radio Shqiptare - Turismo in Albania

Latest

Cuoriosità Albania

lunedì 20 ottobre 2008

4 commenti:

 1. jam me rezident ne itali prej shum vitesh.kam 5 vjet qe frekuentoj saranden me pushime.mendimi ime per albanezet eshte Ne te gjitha istuticjonet personat qe sherbejn duet te ndryshojne mentalitetin perndryshe albania sbeht

  RispondiElimina
 2. jam me rezident ne itali prej shum vitesh.kam 5 vjet qe frekuentoj saranden me pushime.mendimi ime per albanezet eshte Ne te gjitha istuticjonet personat qe sherbejn duet te ndryshojne mentalitetin perndryshe albania sbeht

  RispondiElimina
 3. mirmbrema une jam nje student ne itali dhe me duket jo e drejt se si mediat sillen pereth temes se "gjuhes shipe" mjafton te nezim tv dhe te ndjekim nje emision dhe do te degjojm analistet te perdorin fjale te huaja ..ne kemi fjale tona dhe une mendoj se nuk kemi nevoj te marrim hua fjale te huaja ,,jam dakord per fjalet teknike por aspak per ato te perditshme

  RispondiElimina
 4. keni te drejte.
  te gjithe ata qe punojne ne televizionin shqiptare shumica kane banuar per nje kohe jasht shteti dhe tani ne shqiperi na tregojne sikur dine shumke gjuhe.
  gjuha shqipe eshte me e vjretra ne evrope.

  dhe ai adi kastra flet nje shqipe te mbushura me fjale te huaja , qe nje plak 80 vjeçar ate se kupton.

  eshte turp te humbasim kete pasuri qe kemi

  RispondiElimina