Emigrantët ankohen, na marrin para kur hyjmë në Shqipëri - Turismo in Albania

Latest

Cuoriosità Albania

sabato 6 agosto 2011

Emigrantët ankohen, na marrin para kur hyjmë në Shqipëri

Skandal !!!!!!!Policia doganale e shtetit Shqiptare kërkon leke emigrantëve


Sipas emigrantëve, gjithmonë kur kthehen në Shqipëri, do të përballen me postoblloqe të shumta të policisë, punonjësit e së cilës, kur i shohin me targa të huaja, i ndalin dhe u kërkojnë lekë për të kaluar.Periudha e verës shënon kthimin masiv të emigrantëve shqiptarë, të cilët kthehen për të takuar të afërmit e tyre dhe për të kaluar pushimet.

Por, jo gjithçka është e lehtë për ta gjatë kthimit. Shumë prej emigrantëve ankohen për policinë e shtetit, individë të së cilës u kërkojnë para.

Sipas emigrantëve, gjithmonë kur kthehen në Shqipëri, do të përballen me postoblloqe të shumta të policisë, punonjësit e së cilës, kur i shohin me targa të huaja, i ndalin dhe u kërkojnë lekë për të kaluar.

kosulltim per krijimin e artikullit ne www.news-al.com

1 commento:

  1. kjo esht shum e vertet...policia te ndalon gjithmon,dhe jo vetem kjo nese hy ne dyqan dhe kuptojn qe vjen nga jasht,e ngrejn gjithmon cmimin...
    esht turp te behet dicka e till,sepse edhe ne knej ato lek i marri me djers nuk i presim,por ju kete gje sdo e kuptoni asnjher nese para nuk e provoni...

    RispondiElimina