Flamurtari 1 - Barcellona 0 , (video 1987 )

 Kur nje skuader shqiptare mundte campionet e Barcelones

(Shqip)
Kur Flamurtari mundte Barcelonen (video)
A e dinit qe Barcellona , nje nga skuadrat me te forta ne bote , eshte mundur 1-0 nga Flamurtari ne 1987  .
Ai vit (1987) do te ngelet si nje vit me fitore historike e Flamurtarit mbi F.C Barcelonen.


Italiano
Quando Flamurtari Valona batteva il Barcellona
Lo sapevate che il Barcellona , una delle squadre più forte al mondo, è stata battuta per una rete a zero dal KS Flamurtari , una squadra della città di Valona e una delle squadre più importanti in Albania.

Video del gol

6 commenti:

 1. Ndeshja në Vlorë ka përfunduar 1-1, kurse në Barcelonë 0-0 si përfundim u kualifikua Barcelona me gol në fushën kundërshtare.

  RispondiElimina
 2. Ajo ka qene nje ndeshje ne 1983

  kusrse ne '87 fitoi 1-0 flamurtari ne Vlore dhe ne ndeshjen e kthimit fitoi barcelona 4-1.

  RispondiElimina
 3. nje fitore madheshtore .

  barcelona ishte e forte tamam si sote.

  bravo flamurtari

  RispondiElimina
 4. FLAMURTARI SKUADER LABESH.

  NJEREZ TE TRASHE

  RispondiElimina
 5. 1987 ndeshja e pare ne Vlore doli 1-1. E dyta ne Barcelone 0-0. Nje vit me vone ne turin e trete pasi kaloi Partizanin e Beogradid dhe Wismuth AUE te Gjermanise Lindore Flamurtari u ndesh me Barcelonen.Ndeshja e pare perfundoi 4-1 per Barcelonen dhe ne ndeshjen e kthimit Flamurtari fitoi nje me zero me gol te Kushtes me koke ne 15 minutat e para te takimit.Flamurtarit ate ndeshje i mungonin 6-7 lojtare per arsye kartonash dhe demtimesh.Ky gol i videos eshte i 1987 ne avantazhin provizor 1-0.Ne fund te ndeshjes barazuan spanjollet.

  RispondiElimina
 6. L'ALBANIA HA AVUTO UN BUON CALCIO .

  ADESSO NO

  RispondiElimina

Post in evidenza

La storia dei 130 carabinieri in Albania nel 1943 (una storia dimenticata)

Dopo la fine della seconda guerra mondiale l'esercito italiano in Albania si trovava circondato dai tedeschi e dai comunisti albanesi....