Ads Inside Post

Konsullata shqiptare Milano -Consolato albanese a Milano

Per ulteriori informazioni visitare il sito del consolato


http://www.consolatoalbanesemilano.org/


Previous
Next Post »

260 commenti

Write commenti «Meno recenti   ‹Vecchi   1 – 200 di 260   Nuovi›   Più recenti»
TONINO da MACHERIO
AUTHOR
20 febbraio 2009 21:55 delete

Ciao a tutti.Sono Tonino albanese e vivo a Milano con la mia famglia dal 2000-la.Sono contento per quelo che ho letto su i opinioni per il mio paese.Dico 1 cosa,chi vuole conoschere propio L°ALBANIA deve andare propio la e poi puo dare un giudizio.Lentrata in UE lo merita ecome ma io penso che non ce la fa afrontare l°ingreso in UE in tutti i sensi.Per me e anchora presto.Forse mi zbaglio comunque saluto tutti che dano il suo opinione per il mio paese.

Reply
avatar
juri
AUTHOR
6 giugno 2009 16:19 delete

o tono po shkruj shqip mer lale se merresh vesh me mire ... hajt te fala anej nga je .

Reply
avatar
ela
AUTHOR
25 gennaio 2010 14:12 delete

kush me ndihmon ..po kerkoj ndonje dentist/e shqp ne milano? ju pershendes

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
25 gennaio 2010 14:47 delete

edmond.

tyja te duhet qe te jete shqiptare ?

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
26 gennaio 2010 01:24 delete

dentist shqiptare ne Milano ?
mendoj se nuk ka ?

edhe nqs jane shqiptare ne itali te kushton me shume. sepse ne itali paguajne shume taksa

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
9 febbraio 2010 13:15 delete

pershendetje te gjith SHqIPETARVE kudo qe ndodhen ane e mban Globit .Kam nevoje te di se si munde te veproje? ne rastin tim kam 1 patente B.C.SHQIPTARE por qe nuk eshte e vlevshme NE ITALI,sepse duhet te perkthehet ne ambasaden ITALIANE ne TIRANE DHE pastaj te ndjek te tjera proçedura ,a mundem ta beje perkthimin ne Konsullaten shqiptare MILANO?

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
9 febbraio 2010 15:00 delete

viizito andresene internetit te consullates ne Milano..

http://www.consolatoalbanesemilano.org

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
9 febbraio 2010 20:51 delete

FALEMINDERIT SHUME.......

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
11 aprile 2010 16:39 delete

na felliqet

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
23 aprile 2010 01:04 delete

dentiste shqiptare ke ne via bassini, Milano ...nuk di me shume per sa i perket cilesise/cmim

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
23 aprile 2010 12:39 delete

a eshte dentist shqiptare ne Milano?
me duhet nje dentist shqiptare .
faleminderit

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
13 maggio 2010 10:00 delete

duhet te bej kerkesen per cittadinanza italiane,jam ne itali qe nga viti 1996 dhe nuk kam njeri ne shqiperi: Si mund te bej pa shkuar ne shqiperi, ne qoft se ka ndonje menyr.Faleminderit kush mund te me ndihmoj

Reply
avatar
Sonila
AUTHOR
13 maggio 2010 10:35 delete

duhet te kesh nje pune ne italia ,duhet te kesh 10 vjet residenze me mdokumenta ne itali, duhet te kesh nje pune ne itali ne momentin qe ben kerkesen

shiko kete link te ministrise


http://www.interno.it/mininterno/export/sites/default/it/sezioni/servizi/come_fare/cittadinanza/Concessione_della_cittadinanza_italiana_a_cittadini_stranieri_residenti_in_Italia_xart._9x_legge_5_febbraio_1992x_n._91x_e_modifiche.html

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
18 giugno 2010 09:52 delete

Dentiste ne Milano ka dhe po te skruaj dhe emrin MIMOSA CELA tel .022363952, fax 0270606124 cell.3334912475
e-mail:ambulatoriodent@.it
Studion e ka ne zona lambrate ,via nuk me kujtohet
Shpresoj qe te te sherbej informazioni qe te dhashe .Pershendetje

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
3 settembre 2010 12:24 delete

Pershendetje te gjitheve shqipetareve..kam disa muaj qe jam ne itali dhe kam nevoje te di si mund te veproj per nje pashaporte te re biometrike..dua te di nese mund te aplikoj edhe ne konsullaten tone ne milano per nje pashaporte biometrike ? ,,apo duhet te shkoj patjater ne shqiperi per te aplikuar?,,do ju isha shume mirenjohese nese mund te me jepni nje pergjigje. JU pershendes .

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
6 ottobre 2010 09:15 delete

doja te dija a behen pashaportat shqiptare ne konsullate.se desha qe tja bej djalit tim se tani ka lind.ju lutem me jepni nje pergjigje.Bruna

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
10 ottobre 2010 09:22 delete

pershendetje te gjitheve, jam Dashi dhe banoj ne Genova a ka njeri qe mund ti pergjigjet pyetjes time,per punen e pashaportave biometrike,pashaporta qe kam un e vjetra skadon mbas 5 vjetesh ,eshte e detyruar ta bej pashaporten biometrike tani????vertet qeveria Shqiptare do i nxjeri te pa vlefshme pashaportat e reja,po kush nuk ka mundesi te bredhi neper zyra si i behet i digjet permesua e sogiornos

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
11 ottobre 2010 23:12 delete

pashaportat biometrike behen edhe ne ambasada tone ne rome dhe milano ,per dashin ,,,pashaporten qe ke po deshe mbaje nuk ka probleme ,,por mire eshte te besh ate biometrike ,,sepse po pate probleme me ambasaden tone pa pasur ate te biometrike nuk te japin as nji got uje

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
17 ottobre 2010 20:32 delete

pershendetje patriote, ju lutem ndonjeri qe ka aplikuar ketu ne milano apo ne rome per pas. biometrike cfar dokumentash te kerkojne, a duhet te kesh detyrimisht edhe karten e identitetit shqiptare per te aplikuar? flm ... LEDA

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
17 ottobre 2010 20:36 delete

Prsh. nese mund te me tregoje kush rreth pasaportava biometrike. Kam vizituar sitin e konsullates tone ne MIlano, por fatkeqesisht nuk ka asnje lloj informacioni rreth kesaj ceshtjeje. Per arsye pune nuk mund te shkoj shpesh ne Milano. A eshte ndokush qe e ka bere pashaporten ne kete konsullate apor jane thjeshte fjale. Ju faleminderit.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
18 ottobre 2010 13:14 delete

per consullatat nuk e di neqoftese se japin po ambasadat e di qe po ,duhet te marresh takim ,me telefon eshte nji cik veshtire ,dergojini nji E. mail per te gjitha informacionet qe doni te dini ,ata ose ju japin nji numer telefoni ,ose ju sqarojne duke ju pergjigjur EMAIL

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
25 ottobre 2010 11:39 delete

po si ka mundesi mo asnje ste pergjigjet ne tel nga kta te amb apo kons sa te ligje qe jemi dhe afrika ka me rregull se ne or moter medhenj mjere ne ne doren e kujt kemi rene dhe gjakun po na pijne prandaj te urrehet vendi se kemi fytyra te tilla

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
25 ottobre 2010 11:42 delete

kta te milanos shume me ndryshe se te romes

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
25 ottobre 2010 20:09 delete

mosu merrni me telefonata ,cojini E MAIL ,100%se do pergjigjen

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
26 ottobre 2010 15:58 delete

A behen pasaportat biometrike ne amdasade?ne tel me thone jo nuk kan efilluar do nisin ne dhjetor ndersa ne internet po .Mund te marr vesht te verteten ju lutem se po humbas dokumentat. dhe cfare dokumenta duhen per te marre kete pashaporte?Pres nje pergjigje.JU LUTEM

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
26 ottobre 2010 16:02 delete

DOJA TE DIJA AMARR DOT PASAPOTEN BIOMETRIKE NE AMBASADE SE ATE QE KISHA E KAM HUMB PARA 2 MUAJSH DHE NUK MARR DOT DOKUMENTAT .NUK KAM ME CFARE TE PARAQITEM .JU LUTEM ME KTHENI NJE PERGJIGJ ESE NR TE TEL NUK EKZISTOJNE.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
26 ottobre 2010 22:10 delete

Sono un albanese che vivo ad asti.Volevo chiedere se posso mettere anche il mio cognome sul nuovo passaporta e quando cominciano a fare le nuove passaporte in consollata.Se clq mi aiuto lo ringrazio.
Con affetto Donika.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
27 ottobre 2010 23:44 delete

SCUSA A TUTTI PER DISTURBO IO SONO UNA MOLDAVA E VOGLIO ANDARE IN ALBANIA PER 2 GIORNI,,,,HO IL PERMESO SOGIOPNO ITALIANO COSA MI SERVIVA UN ALTRO DOCUMENTO??? O POSSO ANDARE SOLO CON MIO PASAPORTO MOLDAVO E PERMESO DI SONGIORNO?????IO SONO RESIDENTER DE PADOVA VENETO......RESPONDETIME PERFAVORE PIU PRESTO POSIBILE,,,GRAZIE,FALIMINDERIT!

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
28 ottobre 2010 17:33 delete

Pershendetje te gjitheve.Edhe une si gjithe shqipetaret nuk di c te bej per pashaporten.Shkova ne Konsullaten tone ne Milano sot e me thane qe nuk kane filluar ti bejne, nuk e dine as ata. Me dha vetem adresen e tyre web (thua se se dija).Nejse...e pyeta pak a shume rreth kur mund te fillojne me tha nuk kam as personel as makineri.i thashe nga fun di i nentorit me tha duke qeshur nga fundi i vitit....Me vjen keq ta them po autoritet tane lene shume per te deshiruar.Kur hyra me tha tekstualisht keto fjale:"He cfare do"......jam pa fjale..

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
31 ottobre 2010 15:01 delete

per la ragazza moldava ,,,,se hai il permesso italiano non ci sono problemi per andare in albania ,so che la stagione per entrare senza visto in albania e scaduta ,ma penso all 100%che non ci sono problemi ,,,,,buon viaggio

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
31 ottobre 2010 15:04 delete

pashaporta shqiptare kushton 100 euro ,duhet te kishin filluar ti shperndanin por ka akoma ca burokraci per tu kaluar ,kujdes mos pranoni te paguani me shume ,lexova qe ministria jone po lufton shume mos te kete korrupsion me rsatin e dhenies se ketyre pashaportave

Reply
avatar
artan haruni
AUTHOR
2 novembre 2010 10:51 delete

pershendetje ..doja te dija kur fillojne te behen pashaportat ekartat biometeike .cfare documentash duhen dhe sa kushtojne . faleminderit..

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
3 novembre 2010 15:22 delete

pershendetje.... jam edhe un ne te njejtin pozicion per te bere pashaporten biometrike ,.....e carta identitetit ne shqiperi....se me kan thene se duhet per te shkuar ne shqiperi atje me i ba se nuk ti bejne dokumentat per citadinance pa pase keto dyja nuk e di se asht evertete apo jo '.....PA FJALE DUHET ME SHKU.... qa me thane na shkoj jeta tuj pagu per dokumenta...JENA PA PERKRAHJE E THANE MA SIPER PERSONI QE KISHTE SHKU NE KONSULL... MILANO...E KISHIN PRITE MIRE ME ....HE CFARE DO..TURP..

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
3 novembre 2010 18:00 delete

Mos eksagjeroni.

punojesit ne konsullat te Milanos jane persona me Edukat.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
6 novembre 2010 10:36 delete

Une isha dje ne Konsullaten e Milano-s per te bere nje legalizim dhe duhet te them qe kishte ndryshuar goxha! U ngjita lart direkt, nuk kishte me ate rradhen e dikurshme ku na mbanin te rrethuar me hekura, dhe u ula ne sallen e pritjes tek e cila kishte informacione dhe cmimet e taksave te publikuara. Para meje ishin vetem 8 persona dhe per 15 minuta mbarova pune. Ne salle te pritjes nje punonjes shume i sjellshem me sqaroi se cfare duhet te kisha me vete per legalizimin dhe si duhet te veproja me tutje per dokumentacionin e femijes tim.
Per pasaporten me thane dhe mua qe nuk kane akoma udhezime dhe sapo te fillojne do ta publikojne te faqja e internetit e konsullates dhe vetem ne ate moment do te thote qe kemi filluar. Keto televizionet sipas meje ja fusin pak kot prandaj behmi lemsh ne te shkretit.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
7 novembre 2010 22:02 delete

deshiroj te di qè me daten 9/1/2011 qè a èshtè e mundur pèr tu kthyer ne itali me pasapotart e vjetra apo duhet ta bèj per forca ne shhqiperi ?

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
8 novembre 2010 13:48 delete

yeah dhe shqiperia hyri ne europ.....po un qe jam ne itali nga 4 vjet dhe nuk kam dokumenta dhe du te rrij te punoj ktu...po pata kontrat pune mund te rrij dhe te punoj ktu ne itali???...

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
9 novembre 2010 00:31 delete

shqiptar qe iteresoheni per pas-biom.kur ta merni vesh ç'far date fillojn te shperndahen.na lajmeroni.FALEMINDERIT.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
10 novembre 2010 18:40 delete

shikoni sitin e ambasades ,,,sa te fillojne ti shperndajne do ta njoftojn ne faqen e vet ,,,,mos u lodhni me telefonata

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
15 novembre 2010 12:28 delete

Pershendetje,doja te dija kam patenten Shqipetare prej kartoni eshte origjinale dhe dua t'a nderroje per te mare plastiken, a nderrohet ketu ne konsullate?? Ju lutem ne qofte se ndonjeri e di mund t'e me kontaktoje ne e-mail tim olimpjongjeka@ymail.com FALEMINDERIT !!!

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
17 novembre 2010 18:48 delete

pershendetje ....po ju kerkoj nje ndihme ..un nuk kam akoma permeson per kam ricevuten e postes por e kam per her te par ricevuten un desha te shkoj ne shqiperi per fundvit mora vesh se kan liberalizuar edhe vizat e ndoshta mundem te shkoj ne qoftese me ndumoni ju falenderoj.....

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
17 novembre 2010 19:15 delete

pershendetje te gjitheve ..jam tani nga durresi ..jetoj ne sanremo jam i martuar me nje vajz italiane kam nje vit e gjysem ..dhe mbas sa kohesh mund te kerkoi nenshtesi italiane ...faleminderit

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
17 novembre 2010 19:46 delete

Pershendetje, ne mars me duhet te shkoj ne londer me klasen, por kam pashaporten normale (jo ate eletronike)gjendem ne itali (treviso)desha vetem te di nese me duhet pashaporta e re (eletronike) per te bere kete udhetim, edhe nese nevoitet dhe viza!per te me kontaktuar ky eshte e-mail im io_andre@hotmail.it JU FALENDEROJ!

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
20 novembre 2010 02:14 delete

o durrsi mos prit me per neshtetesi po beje ,ke humbur kohe kot deri tani ,martesa me nji shtetas italiane te jep te drejten ta kerkosh nenshtetesine menjihere

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
20 novembre 2010 02:20 delete

mund te shkosh edhe me ricevute ,,,,,,ik pa merak

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
20 novembre 2010 02:22 delete

nuk iken dot ne angli me permeson italiane ,te duhet vize

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
20 novembre 2010 20:19 delete

Buonasera a tutti. chi mi sa dire qualcosa per il passaporto biometrico.che documenti servono, quando iniziano a farli a milano. perchè a tel non risponde nessuno e non conosco nessun indirizzo e-mail, qualcuno mi può dare delle informazioni? grazie.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
21 novembre 2010 22:07 delete

sa te jene gati da ta shkruajne te sito i ambasades ,,,pashaportat nuk kane filluar akoma

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
24 novembre 2010 18:46 delete

mirbrema te gjitheve kam nje problem dua te shkoj ne shqipri per fund viti dhe me ka lindur vajza e kam permeson e saj npor nuk e kam te shkruar ne pasaporte si mund tja bej a mund te kaloj gjithesesi pa pasur probleme dua te shkoj me toke nga sllovenija croacia etj faliminderit shume kush mund rte me ndimoj

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
2 dicembre 2010 02:35 delete

mermbrema te gjithve :D
edhe un po kam te njejtin problem,do doja ta beja ketu pashaporten por nuk e di neqoftese duhet karta e identitetit apo jo?
dhe me kenaqesi me duhej email e ambasades shqiptare ne milano per ti derguar nje email ju faleminderit te gjithve dhe naten e mire

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
5 dicembre 2010 14:16 delete

DUAM TE DIME NESE BEHEN PASHAPORTAT NE KTHENI NJE PERGJIGJE JU LUTEMI FALEMINDERIT

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
7 dicembre 2010 15:26 delete

A KANE FILLUART TE BEHN PASHAPORTAT BIOMETRIKE.ME DUHET TE MARR PATJETER NJE SE ME JANE BLLOKUAR DOKUMENTET.ME KTHENI PERGJIGJE JU LUTEMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
7 dicembre 2010 16:56 delete

Ne Shqiperi po shperndajen pashaportat biometrike kurse ne Itali nuk kane filluar akoma.
Ja cfar eshte shkruar tek faqja e internettit te konsullates ne milano.
PASAPORTAT BIOMERIKE

"Pasaportat e reja biometrike mund te behen aktualisht vetem ne Shqiperi. Per prodhimin e tyre eshte e domosdoshme prania fizike e te interesuarit prane zyrave perkatese. Procedura e prodhimit te tyre ka nje kohezgjatje prej 2 javesh.

Akoma nuk eshte e mundur te aplikohet per pasaporte biometrike prane zyres se Konsullates dhe sapo kjo te behet e mundur do te komunikohet nepermjet faqes sone ne internet.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
9 dicembre 2010 18:55 delete

Bejini ku te doni pasaportat vetem ne Milano jo.Jane nje tuf idiotash qe ju rrjepin nga leket.....PROVOJENI.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
10 dicembre 2010 14:06 delete

pse thua keshtu kane filluar te behen dhe ne milano??? sepse po lexoj qe akoma nuk kane filluar...dihet ndonje dat e caktuar kur mund ti filloj ti bejn dhe ketu ne it apo akoma jo...

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
12 dicembre 2010 23:00 delete

mimroma jam nga durrsi po jetoi nè itali doja tè dija njè gjè kam mamin tima pa dokumenta kètu nè itali dhe mora vesh pèr kèto vizat se mami im futet nè rregulla me pun a mun ti bohen dokumentat ju lutem tè mè pèrgjigjeni se jam e mèrzitur shum pèr mamin faliminderit

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
12 dicembre 2010 23:04 delete

jam nga durrsi dhe jetoi nè itali kam mamin pa dokumenta kètu nè itali mora vesh pèr kèto vizat qè jan hequr si mun tè boj mami ime me i bo dokumentat se èsht nè pun me rregulla mun ti bohen dokumentat faliminderit

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
14 dicembre 2010 17:25 delete

per durrsakun ,,,eshte fluksi i emigrateve deri ne fund te vitit ,,,interesohu se per cfar punesh preferojne ,me duket se colf dhe badante vazhdojne akoma ,,fluksi po behet fshehtas dhe shum pak vete e dine ,,,interesohu dhe mundohu ti bosh nji kontrate

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
15 dicembre 2010 00:24 delete

po ky shtet pse e boni kshu kte pun vetem me na stresu me keq.ne asnje vend te botes nuk i hiqet vlefshmeria pashaportave para skadimit..nuk mund ti bente gjerat gradualisht? kur te skadonin te vjetrat te benim te rejat.se i bjen qeveri e re pashaport e re radh neper questura prap.punojm gjith vitin me zor presim me ik ne shqiperi me taku te afermit..na iken deshira se kemi frik se mos na nxjerrin nai problem.mua pashaporta me skadon ne 2012,po sikur te mos ma bojn pashaporten e re ne shqiperi per dy jave si do ja bejm do ngelemi andej dhe te humbim punen?

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
17 dicembre 2010 17:51 delete

a kan filluar te behen pashaportat shqiptare ne konsullaten shqiptare ne milano

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
21 dicembre 2010 18:03 delete

a kan fillu aplikimet e pashaportave ne itali ?

Reply
avatar
gentjan
AUTHOR
21 dicembre 2010 20:21 delete

njatjeta te gjitheve. desha me dit kur fillon aplikimi per pashaporte biometrike neper konsullata e ambasada.kush te kete informacion te me ktheje nji pergjigje se me ka humb pashaporta e letrat me skadojne me 27 janar.faleminderit per mirkuptimin.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
21 dicembre 2010 20:23 delete

njatjeta te gjitheve.desha me dit kur fillojn me u ba pasaportat biometrike neper konsullata se me ka humbur pasaporta e vjeter e me skadojne dokumentat ne janar.faleminderit.klm

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
23 dicembre 2010 03:03 delete

Nuk vlejne fare ato pasaportat biometrike, mbajini ato qe keni nese keni permeson,se jane shume mire, pas 3-4 vjetesh do te behen prape pasaporta te reja.

Une jam brenda sistemit

perqafime kudo qe jeni

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
24 dicembre 2010 01:35 delete

miremrema :kush me ndimon me informacione ?jetoi ne itali prei 2vjetesh me perpara kam mare isspuls pasi kishje vize greke per 2 vjete por tani kjo viza me ka maruarene gusht dhe tani jetoi ne itali pa dokumenta, edhe bera 1 vite vec gjyqe dhe me ne fund earrita te fitoi qe viza ishte evlefshme pasi ketu shteti italian jan injornata persai perket vizes greke .dua te vete ne shqiperi qe te bei pashaporten biometrike por te gjithe me thone qe duhet te preseshe me shum se 2-jav gje qe sme leverdise ,gjithashtu doia te dija ne auroporte per te ardhure ne itali cfar duhet tme kerkoin qe tme japin te dreiten e kalimit pa probleme.pasi ka shum komente te ndryshe dhe kam frik se mes ne shiperi.faliminderit

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
25 dicembre 2010 12:20 delete

neqoftese nuk ke me probleme ne itali nuk mendoj qe do te krijojne probleme kur hyn apo del

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
28 dicembre 2010 20:35 delete

Jam studente ne Milano. Jam interesuar vazhdimisht e me kane thene: 1) Nuk dihet akoma kur skadon pashaporta e vjeter ....jan fjal qe thojne jo ne dhjetor 2010 o 2011. E kan lene pezull. Kurse ne nje gazete shqiptare kam lexuar se esht e vlefshme deri ne qershor 2011. Kam marr Konsullaten ne tel e jam interesuar sot mora vesh ( informacion nga Shqiperia ) qe fillojne me 8 janar. Shpresojme !
Tani nje pyetje: un mund te rinovoj permesson me pashaporten e vjeter??? edhe mbasi te bej te rene me del permessoja jasht perdorimit? apo mund ta rinovoj edhe mund ta bej pashaporten me von pa pas probleme? ju falemniderit e ju lutem me jipni pergjigje apo ku mund te drejtohem...esht e rendesishme sepse jam duke mbaruar edhe universitetin e gati ka mundesi te punoj jasht Italise.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
29 dicembre 2010 13:26 delete

po ,mund ta rinovosh permeson me pashaporten e vjeter ,kur te besh pashaporten e re nuk ka asnji problem ,ne skadencen e permesos ne qoftese ke pashaporten e re mund ta rinovosh pa probleme duke dhene numrin e pashaportes se re ,tani per rinovimet e permesove te kerkojne te gjitha faqet e pashaportes e vetmja gje qe ben questura eshte qe ne permeso ve numrin e ri te pashaportes dhe asnjigje tjeter

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
31 dicembre 2010 01:05 delete

Faleminderit. :D

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
2 gennaio 2011 17:20 delete

duhet pak durim ,qe mos te behet konfuzion.se po te kerkosh ate qe te duhet,arrin ta marresah pa problem.gezuar 2011

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
2 gennaio 2011 23:13 delete

Terhiqet karta identitetit me prokur ? apo vetem pashaporta?

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
9 gennaio 2011 22:02 delete

buona sera un kam permeson qe me skadon ne prill por kam dhe passaporten qe me skadon ne gushte kur te rinovoj permessone do ma japin deri ne guste qe skadon passaporta????

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
12 gennaio 2011 15:19 delete

pershendetje,jam nje prind dhe kam femijen dy muajsh. duhet ti bej permeson e sogiornos,por me kan kerkuar (lasciapassare) si duhet te veproj ,dhe cilat jane dokumentat qe duhet te paraqes ne kons.shqiptare ne milano.faliminderit.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
14 gennaio 2011 13:07 delete

permeson do ta japin njellonj ,edhe pse pashaporta te skadon ne gusht ,kur ta rinovosh do ti japesh numrin e pashaportes se re qe ke marre

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
14 gennaio 2011 13:26 delete

Pershendetje te gjitheve. Kam te njejten pyetje si studentja e mesiperme , vetem se nuk e kuptova shum mir pergjigjen . Kam akoma pashaporten e vjeter dhe ne prill me skadon permesoja. Mendoja te rinovoj permesson para pashaportes po kam degjuar se nese e rinovoj para pashaportes edhe kur e marr pastaj me del permesoja jasht perdorimit. esht e vertet kjo? A mund te bej permesson me pash. e kuqe pastaj bej ate biometrike pa pasur probleme me von? Faleminderit

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
15 gennaio 2011 19:18 delete

atehere ,neqoftese rinovon permeson ne prill mund ta rinovosh edhe me pashaporten e vjeter ,ne momentin qe permesoja te skadon mbas dy ose tre vjetesh varet sa ta japin ata neqoftese ke pashaporten e re nuk do besh gje tjeter vetem qe do japesh numrin e pashaportes biometrike ,rri i qete se permeso nuk del jasht perdorimit ,por duhet te presesh scadencen e permesos per ta bere me ate biometrike me qe nuk e ke marr akoma

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
17 gennaio 2011 20:47 delete

ju lutem...dua te di,behen pashaportat biometrike ne itali-rome,milano????jam 17 vjec,kam 2-vjet ne itali,pa bere asnjeher pashaporte me pare dhe doja te dija mund ta bej pashaporten biometrike ne qofse dalin rome??Si mund ti bej une dokumentat duhet iki ne shqiperi apo te pres kur te dalin pasha portat ne itali??????????? kane dale ose me thoni kur mund te dalin per sa...dite,jave ose muaj ju lutem pres prgj??falemnderit per mirekuptimin.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
18 gennaio 2011 01:42 delete

Po ne qe jemi jasht Shqiperise, mund te levizim ( se rastin tim Milano) me pashaporten e vjeter edhe me permesso pa patur probleme?? Nuk kam ndermend te kthehem ne Shqiperi ( aq me shum qe nuk kam njeri te afert atje)dhe doja te dija se nese duhet te udhetoj a mund te behet nese jam ne rregull me permesso??? Pashaporta ne fakt esht per ata qe dalin nga Shqiperia kurse ne tani jemi me dokmenta italiane. Di ndonjeri ndonje gje?

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
18 gennaio 2011 15:31 delete

heji mirdita te gjithve po si behet puna me pashaportat biometrike? un ndodhem ne itali dhe me ka skaduar pashaporta e vjeter a mund te nxierr pashaporten e re ni milano? FALIMINDERIT TE GJITHVE....

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
18 gennaio 2011 18:37 delete

ej mund te me ktheni pergj per ate qe tha:qe jam 17 vjec ka 2-vjet ne itali???????????????????

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
18 gennaio 2011 21:49 delete

per djalin 17 vjecar ,,,pashaportat nuk kane filluar akoma dhe akoma nuk dihet kur do ti fillojne,pashaporten biometrike ke te drejte ta besh sepse eshte e drejta jote si shtetas shqiptar

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
18 gennaio 2011 21:53 delete

po ,mund te levizesh pa probleme edhe me pashaporten e vjeter ,por nji dite vendose e beje ate biometrike sepse neqoftese ke nganji problem per te zgjidhur ne ambasade pa pashaporten biometrike nuk te hapin as deren ,se deri atehere ke marr nenshtetesine italiane neqoftese nji dit do ta kerkosh atehere pashaporta biometrike nuk te sherben ,pastaj varet kur te skadon pashaporta e vjeter

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
19 gennaio 2011 22:30 delete

Pershendetje.Une quhem Aureli dhe doja te me informonit per dicka.Dua te emigroj ne itali dhe nuk di se si mund te veproj per te siguruar dokumentat(lejeqendrimin)Degjova se nese di gjuhen nuk i mer dot dokumentat.sa e vertete eshte.flm per mirkuptimin.Ju lutem me ktheni pergjigje tek kjo adrese:Aureli1986@live.com

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
19 gennaio 2011 22:58 delete

kush di ne se kan fillu pashaportat e reja ne milano apo jo

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
20 gennaio 2011 01:42 delete

nuk kan filluar ....gjithandej thon brenda disa javeve edhe vetem fjal ngelin. Kur te filloj do ta shkruaj direkt ketu pasi jetoj ne Milano edhe interesohem vazhdimisht. Tani per tani jo.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
25 gennaio 2011 16:44 delete

ne dhjetor isha ne milano per te pyetur se kishin filluar te beheshin pasaportat...me thone se do fillojn per 2-3 jave...nqs keni ndenje informacion me ktheni pergjigje ju lutem...flm

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
26 gennaio 2011 19:19 delete

jam ne itali kam djalin 7 muajsh,dua ta regjistroj ne permeso cfare dokumenti duhet nga consulata,faliminderit.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
29 gennaio 2011 03:23 delete

edhe tani thon per 2-3 jave. sa her merr ne tel o shkon atje thon te njejten gje. Nga Milano

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
30 gennaio 2011 15:52 delete

mos u lodhni dhe kini durim ,po i bone pashaportat te gjtha ne itali nuk vjen me njeri ne shqiperi kte vere ,edhe po filloi ambasada ti shperndaje do jete nji rremuje qe nuk da ta marri vesh te pari te dytin ,rrezik do kerkojne certificata lindjeje ,sa vet prej jush kan me vete nji certificate lindjeje ??them qe asnjiri prej jush ,momenti me i mire per te bere pashaportat eshte kur mbaron fluksi i imigrateve ,pak a shum nga fundi i gushtit fillimi i shtatorit ,d,m,th ne shqiperi ,kush do te derrmohet neper anbasada i uroj rruge te mbare

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
31 gennaio 2011 22:45 delete

dua te di kane filluar pashaportat biometrike ne milano.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
10 febbraio 2011 20:01 delete

PERSHENDETJE TE GJITHEVE 100%SHQIPTARE!!
E GJITHE KJO PUNE OSE VONIMI I VENDOSJES SE BERJES SE PASAPORTAVE ''BIOMETRIKE'' ESHTE NJI PENGESE NGA KOPANIN E UTHETIMEVE...!!!??''
SEPSE SA ME SHUME KTHEHEN PER NE SHQIPERI AQ ME SHUME BILETA SHITEN...DHE SA ME SHUME FITIM KANE..PRANDAJ TE TJERAT I GJYKONI VETE!!!!!

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
10 febbraio 2011 20:09 delete

..PERSHENDETJE TE GJITHEVE 100%SHQIPTARE!!
..E DUA SHQIPERIN SE ESHTE NENA IME...

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
16 febbraio 2011 18:43 delete

pershendetje doja nje informacion mbi dokumentat qe me duhen per te bere nje vizite ne angli jam per momentin vetem me ricevute dhe pashaporten e vjeter do doja te dija nese me mjaftojn apo duhen dhe dokumenta te tjera?do me ndihmonit shum nese dikush me pergjigjet..

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
17 febbraio 2011 13:38 delete

pershendetje doja nje informacion mbi dokumentat qe me duhen per te bere nje vizite ne angli jam per momentin vetem me ricevute dhe pashaporten e vjeter do doja te dija nese me mjaftojn apo duhen dhe dokumenta te tjera?do me ndihmonit shum nese dikush me pergjigjet..
adresa emailit tim esht ilirjanbeqiri@hotmai.com

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
17 febbraio 2011 13:47 delete

ej pershendetje ,doja te dija per
patenten b, ca duhet me ba per me e perkthy ne italiane,kam ardhe ne fund te gushtit ne itali ahe patenten e kam marre pa ba rregjistrimin ne komunen italiane,ju lutem me ktheni pergjigjen....

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
17 febbraio 2011 21:24 delete

PER TE SHKUAR NE ANGLI NUK MJAFTON RICEVUTA APO PASHAPORTA ,TE DUHET VIZE SEPSE ANGLIA NUK ESHTE AKOMA NE SHENGEN

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
17 febbraio 2011 22:30 delete

..PERSHENDETJE TE GJITHEVE 100%SHQIPTARE!!
...PER SHOKUN , PER VIZIT NE ANGLI..PO JAP NJI IFORMACION..ME RECIFUT DHE POSAPORTEN E VJETER NUK KE TE DREJTE TE IKESHE NE ANGLI, AS ME POSAPORTE E RE !!! POR SI TE GJITHE SHQIPTARET MUND TA PROVO TE IKESH NE TE ZEZE. POR ME ME SIGURI IK NE KOMONEN KU BONON DHE PYETE DHE ATA TE JAPIN NJI PERGJIGJE. POR NORMALISHT NUK KE TE DREJTE.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
22 febbraio 2011 12:12 delete

pershendetje,kam aplikuar ne kuesture per te vendosur vajzen time ne permeson time,eshte vetem 5 muajshe dhe me duhet te shkoj ne shqiperi para se te dale kjo permeso per motive familjare,dhe per momentin vajza posedon vetem certifikatat e lindjes ne bologna dhe leje kalimi e mare kjo ne konsullaten tone ne milano.di t'me thote ndonjeri a eshte e vlefshme kjo leje kalimi dhe kjo certifikate lindjeje qe verteton qe ky femije eshte imi..faleminderit per kedo qe me kthen nje pergjigje

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
25 febbraio 2011 10:34 delete

a behen pasaportat ne milano

Reply
avatar
fatmir
AUTHOR
27 febbraio 2011 18:13 delete

Ju lutem duhet te bej nje legalizim ne konsullate, certifikaten e cupes sa lindi dhe pas me duhet ta regjistroj ne SHqiperi cfare duhet te paraqis

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
1 marzo 2011 03:34 delete

skan fillu akoma e skan per te filluar. Nga Milano

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
3 marzo 2011 13:35 delete

Doja vetem njè informazion a èshtè e hapur consollata nè Genova ??????????

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
15 marzo 2011 12:32 delete

Pershendetje...Doja 1 informacion per 1 lidhje martesore midis nje shtetasi angez,dhe shtetase shqiptare me qendrim te perkohshem(permesso di sogiorno)ne Itali...Cfare dokumentash duhen e cfare rruge mund te ndiqet per lidhje martesore....Ju faleminderit

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
18 marzo 2011 20:52 delete

pershendetje te gjithve,doja te dija se a eshte e mundur qe te kthehem ne itali me pashaporten e vjeter edhe pse kam aplikuar per pashaporten biometrike ne shqiperi(e vjetra skadon ne 2015) sepse disa thon qe hyn ne funksion e reja dhe ste len te kalosh.jemi me dokumenta te rregullta.pres nje pergjigje. ju faleminderit

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
18 marzo 2011 22:33 delete

ashtu e di edhe une ,,,po bere kerkesen per pashaporten e re me te vjetren nuk te lene te kalosh nga shqiperia ne itali

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
20 marzo 2011 21:04 delete

pershendetje:ju lutem nese eshte e mundur te me thot dikush nese mund te marr nje certifikat martese ne ambasaden ton ne milano pa shkuar ne shqiperi me duhet per dokumentat per carta di soggiorno.ju faleminderit

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
21 marzo 2011 14:45 delete

E kan hequr ligjin e skadences x pashaporten e vjeter. Un keto dit u ktheva e te gjith me than qe ajo e vjetra esht akoma e ligjshme per ne qe kemi residencen e jetojm jasht shqiperise. Un keto dit u ktheva me pashaporten e vjeter e sme tha qe fare e kisha fut apo jo pashaporten biometrike ... mjafton ti tregosh atij qe ke permesso e jeton jasht Shqiperise. kur kalova kufirin me tha vetem: jeton ne Itali .. pa permesson edhe absolutisht asnje problem/ pyetje tjeter

e 1) mund te kthehesh ...sepse njoh shum njerez qe jan kthy mbas nje viti kur ne shqiperi i kishte dal e reja ... pa problem

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
22 marzo 2011 11:47 delete

ju lutem nese mundeni te me jepni nje pergjigje te qarte a kane filluar te behen pasaportat biometrike ne Milano dhe si duhet te veproj sepse me duhet te shkoj urgjentisht ne shqiperi dhe jam shum e prokupume. faleminderit

Reply
avatar
beni
AUTHOR
22 marzo 2011 16:13 delete

Pershendetje ! Me ka lindur nje femi ketu ne Itali ! e kam marr aktin e lindjes , por nuk di ku te shkoj se pari , ne prefktur apo ne konsullat , se ma kan bere lemsh , nese ndokush esht gjetur ne situaten time i lutem te me japin ndonje sqarim , Duke shpresuar ne nje pergjigje te fleshme ju falnderj paraprakisht , Beni

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
22 marzo 2011 20:42 delete

per pashaportat nuk dihet akoma asnjigje ,,,,,e di qe nuk kan filluar dhe po vazhduan kshu nuk do fillojne asnjihere

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
28 marzo 2011 20:31 delete

pershendetje te gjith shqiptareve,kam 1 pyetje se kam pak kohe ne itali,jetoj ne pordenone.ka 1 vit qe jam ktu,me perpara kam jetuar ne greqi,kam patente shqiptare,por patenten e kam mare pasi e kam bere rezidencen ktu ne itali,edhe shkova ne 1 autoshkolle ktu edhe pyeta per ta kthere ne patente italiane por ai i autoshkolles me tha qe nuk mund ta besh sepse duhet ta kishe mare patenten para se ta beje rezidencen,por me patente shqiptare nderkombetare mund te ngas makinen ktu,edhe ta ndroj cdo vit nderkombetaren,ose mund te mbaj makine me dokumenta shqiptare ktu ne itali.me ndihmoni me ndonje info se me duhet makina per te shkuar ne pune,denisi

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
28 marzo 2011 22:13 delete

per Benin.. me aktin e lindjes shko ne komun dhe rregjistroje ,pastaj shko ne konsullat e merr leje kalimin ,manej shko ne shqipni e merr pasaporten e fmis,ishtu ja kam ba un ,edhe pa problem hic ,sa ma shum ti futish kasavet vedit aq ma keq asht

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
31 marzo 2011 14:33 delete

jam ne milano dhe kam lindur dhe djalin por nuk kam dokumenta pervec permesos per chure mediche dhe skadon ne prill,cunin e kam kaluar ne emrin e te atit por nuk jemi te celibruar sepse burri eshte ne proces divorci dhe zgjat shum si procedur.mund tme thot njeri cfar duhet te bej qe te perfitoj dhe un nje dokument si permeso qe te ehkoj ne shqiperi pa probleme,ju lutem nese dikush ka ndonje dijeni per sa i perket ketij problemi tme kthej pergjigje sa me shpejt,faleminderit dhe kur mund te behet aplikimi per pashaportat biometrike se e kam cunin pa pashaport

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
4 aprile 2011 11:55 delete

desha te dij per patenten ta perkthejn pa qen vet personi ne konsullat

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
6 aprile 2011 19:48 delete

mund te ikesh ne shqiperi me pashaporten e re por jo te regjistruar numrin e saj tek karta e soggiornos????

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
15 aprile 2011 13:13 delete

a kane filluar pashaportat biometrike te behen ne ambasade ?cfare beni keshtu asnje pergjogje nuk ktheni dot....kemi me vite qe ju presim dhe shteti fle gjume per esap te vet mjer populli thuaj.........mjer ne cafre njerezish kemi ne krye.as nr e telefoni qe jane lene aty nuk ekzistoje ajde ajde ,,,,,,,,,,

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
16 aprile 2011 11:31 delete

nuk kane filluar or shoku jooooooo,,,,edhe po vazhduan kshu skane per ti filluar kurre pashaportat

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
16 aprile 2011 14:06 delete

kam nje problem ....kisha desht te dija a funksinon patenta shqiptare ketu ne itali ,ju lutem kush te dije ndonje gje te me tregoj...faleminderit.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
18 aprile 2011 08:33 delete

kush di orarin e konsulates ne mi. te me ndihmoj flm.

Reply
avatar
verjan
AUTHOR
19 aprile 2011 12:49 delete

pershendetje:jam nje djale 18 vjecar, qe jetoj ne itali dhe skam shprese per te bere dokumenta si me kane thene,tani une duhet te kthehem ne shqiperi.kam ardhur ''klandestin''.si te kthehem?????????mund ta mar une vete si person ''lejen e kalimit'' per shqiperi pa asnjeri tjeter ne krahe,meqe jam 18????apo duhet te shkoj me donjeri qe kam afersi ne familje pershembull,xhaxhain???ju lutem me jepni pergjigje.faleminderit per mirkuptimin...klm

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
20 aprile 2011 14:37 delete

ciao jena dy prind qe jetojme ne itali kena vajzen 11 vjece ne shqiperi a mundet te vijne goca me motren e vet magjorene ne itali pa shkuar ne né shqiperi

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
20 aprile 2011 19:26 delete

mund ta shoqeroje edhe motra pa problem ,vetem nuk di cfar dokumentash i duhen per te ardhur ,besoj se duhet ta dini ju

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
20 aprile 2011 19:28 delete

o verjan ,,,,ik pa probleme se espuls nuk ke ,nuk ka nevoje te jesh i shoqeruar

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
25 aprile 2011 15:17 delete

thjesht kuriozitet me pashaporten BIOMETRIKE dhe me permeso a kemi te drejte VIZE per te shkuar ne THAILANDE nese po mund te me shpjegoni cfare duhet bere faleminderit

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
25 aprile 2011 23:43 delete

per benin me pare shkohet ne prefekture me te gjithe letrat e femijes aty te japin nje vule e pastaj shko nr konsullate ok.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
26 aprile 2011 13:38 delete

Per personin qe deshiron te shkoje ne Tailandia .

Nqs ke permesso di soggiorno ne nje nga 27 shtet e Ue mundet te shkoshe pa problem por duhet te rrish me pak se 30 dite perndryshe duhet Viza


--------------
nqs ke soggiorno italiane iformazione nga viaggiaresivuri.it

Documentazione necessaria all'ingresso in Thailandia.

Passaporto: necessario per l'ingresso nel Paese e deve avere validità residua di almeno 6 mesi al momento dell’arrivo. I turisti, per legge, sono tenuti a portare sempre con sé il proprio passaporto originale. Si sono verificati casi di turisti arrestati perché sprovvisti del documento.

Visto: non è necessario per soggiorni per motivi di turismo non superiori ai trenta giorni. All’arrivo in Thailandia per via aerea viene apposto sul passaporto un timbro che consente la permanenza nel Paese per 30 giorni. In caso di varco di frontiera terrestre, tale periodo è invece limitato a 15 giorni. Visti turistici di più lunga durata o altre tipologie di visto (studio, lavoro, ecc.) sono da richiedere all'Ambasciata o al Consolato thailandese presente in Italia.
-----------------------

per me shume lexo ketu

http://www.customs.go.th/Customs-Eng/indexEng.jsp

Reply
avatar
ANDI
AUTHOR
29 aprile 2011 19:24 delete

KAM DEGJUAR QE KANE FILLUAR TE BEHEN PASHAPORTAT NE MILANO,ESHTE E VERTET? NE RASTE SE PO CFARE DOKUMENTASH NEVOJITEN PER TA BERE? JU LUTEM NJE PERGJIGJE FLM!

Reply
avatar
verjan
AUTHOR
30 aprile 2011 16:24 delete

kam degjuar qe ka filluar aplikimi i pashaportave biometrike ne rome dhe milano. une duhet ta bej patjeter se skam fare. Cfare dokumentash duhen ju lutemmmmmmmm???????kam vetem 1-certifikate lindjeje qe e kam bere para ca muajsh.mjafton kjo qe kam apo te bej 1-tjeter tani te re,,,,,,per te bere kete pashaporten biometrike?????????????????????? ju lutem me ktheni prergjigje????????

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
30 aprile 2011 19:21 delete

or zoteri ,,,pashaportat nuk dihet akoma kur do ti bejne ,,,,,do ta kesh te sigurte ??ik ne shqiperi dhe beji atje ,menyra e vetme ,po i beme te gjitha pashaportat jasht vendit kush do vije ne shqiperi ti leje leket qe kemi fituar deri tani ??

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
30 aprile 2011 20:24 delete

O Shqiptare kane filluar pashaportat biometrike ne Milano dhe Rome qe ne daten 25 prill 2011.

Informohuni tek webfaqja e konsollates shqiptare.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
2 maggio 2011 10:30 delete

Pershendetje te gjitheve!
kam nevoje per disa info ju lutem! kam deshire te shkoje ne angli per motive turizmi. mund te me thoni cfare dokumentash nevojiten??? duhet ndonje vize?? une si dokumenta kam: carta di soggiorno a tempo indeterminato..
nese mund te me ndihmoni ju falenderoj
diten e mire!

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
4 maggio 2011 12:37 delete

Nuk kuptoj perse e vene ate nr telefoni nese del inesistent.Te duash info.nuk ke ku i gjen.

Reply
avatar
Desida
AUTHOR
10 maggio 2011 14:44 delete

Pershendetje! jam nje vajze qe jetoj ne Varese dhe po mundohem ti bej dokumentat te fejuarit tim! se pari me duhet te bej martesen ketu ne Itali.keto dite me vijne nga Shqiperia certifikatat qe me nevojiteshin per te marre nulla osten e mateses,dhe per te bere martesen a duhet deshmitar ate dite kur une te paraqes ne konsullate certifikatat e ardhura nga Shqiperia apo jo???? pra a mund te behet martesa direkt ne konsullate apo duhet ta bej ne komunen ku jetoj?
kisha dhe dicka tjeter: une jam e papune dhe jam ne ngarkim te babit,jam 20 vjec! a mundet qe tja bej dokumentat te fejuarit tim pa pasur une nje vend pune por thjesht me reditin e babit meqenese jam ne ngarkim te tij????????
ju lutem me ktheni pergjigje sa me shpejt te jete e mundur! faleminderit!

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
10 maggio 2011 16:41 delete

pershendetje,, jam nje vajze nga torino 22 vj , kush mund te me jape nje informacion ,, dua te martohem me nje shtetas italian ,,por nuk i di mire procedurat e marteses,, nje prgj ju lutem .. respekte

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
10 maggio 2011 19:25 delete

simbas ligjit shqiptar duhen dy deshmitare,beje martesen ne komunen ku jeton dhe coji trascricionin ambasades per ta legalizuar edhe ne shqiperi ,sepse kshu e ke me te thjeshte ,neqoftese pastaj do ta besh ne ambasade rruga eshte nji cike me e gjate ,fakti qe je ne ngarkim te babait nuk do te thote asnjigje sepse ai eshte kryefamiliari ,mjafton ti te kesh permeson ,po per rediton eshte nji cik problem ,pastaj varet ca rroge merr babai jot ,neqoftese te krijojne probleme me rediton atehere rruga e vetme eshte ambasada ,e ben ne anbasade dhe traskricionin e ben ne komune

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
13 maggio 2011 20:50 delete

Pershendetje,

jam nje djale nga Vlora dhe jetoj ne itali nga '99. Do te mertohem me nje vajze italiane ketu ni Itali. Doja te kuptoja disa gjera. Duhet te bej certificaten e lindjes dhe te shpalljes te marteses ne komunen e vlores. Keto dokumenta passi i kam marre, perkthyer dhe noterizuar duhet te kalojne edhe ne ministrine e jashteme ne Shqiperi? Dokumentat e vajzes italiane me vulen e prefekturs italiane duhet ti çoj ne konsullaten shqipetare ne itali pare se te shkojne ne shqiperi per shpalljen e martese? Kurr kam gjithe letrat nga shqiperia duhet vajtuer edhe nje here me vajzen ne konsullate ketu ne itali? Di njeri nga ju neqoftese letrat ne konsullate ketu ne itali ti bejne brenda dites?
Kerkoj ndjese per gjithe pyetjet qe kam shkruajtur.
Pershendetje

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
14 maggio 2011 16:10 delete

pershendetje te gjithve do te doja te dija sa koh duhet per te marr nulla osten per martes ne konsullaten shqiptare ?

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
17 maggio 2011 19:12 delete

pershendetje:dua te mar leje kalimi ne konsullat per te shkuar ne shqiperi se dua qe te bej pasaporten e re se nje her ma kan vjedhur por certifikata qe mora nga shqipria per te bere dublikaton e permesos tashme me ka skaduar doja te dija qe per te mar lejen e kalimit duhet te mar certifikat tjeter apo kjo vlen akoma ju lutem me ktheni nje pergjigje.

Reply
avatar
gimi
AUTHOR
18 maggio 2011 15:41 delete

pershendetje kam nje vajze 5 muajsh dhe nuk e kam regjistruar akoma deri ne cilen moshe mund te regjistrohet po ne shpiperi deri ne cilen moshe eshte obligatoria ju flm.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
20 maggio 2011 16:50 delete

Pershendetje!
Desha te di sa zgjate prcedura e prodhimit te pasaportave biometrike ne Milano.
A eshte e njejte si kohezgjatja ne Shqiperi, dmth 2 jave???
Faleminderit!

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
29 maggio 2011 14:47 delete

Pershendetje. Ne konsullate thone se brenda 4 javesh pasaportat jane gati. Per te gjithe ju qe do te keni te beni me zyren konsullore ne milano do t'ju jepja nje keshille. BENI DURIM KUR TE BINI NE KONTAKT ME PUNONJES TE KONSULLATES TE CILET NGA ANA EDUKATIVE MUND TE JENE SHUME HERE ME POSHT SESA JU, DHE ASNJEHERE MOS BINI NE NIVELIN E TYRE SEPSE MUND TE JENE ME <8 KLASE> EDHE ATO TE MARA ME MIQESI, POR PER ARSYE QE ME MIRE MOS TI DIME, KANE NJE VEND PUNE NDOSHTA ME SE JU...... Miq te dashur do ta vertetoni kete gje kur t'ju bjer rasti te komunikoni me keta persona. Nje pershendetje nga Gentjani.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
29 maggio 2011 19:50 delete

o gentjan faleminderit qe na e the ,,,por un them me vete po kta qe sillen kshu me ne kush mutin jane ,edhe pashaporten qe do na japin nuk eshte qe eshte e drejta jone por miresjellje qe na bejne ata,atyre duhet ti themi qe nuk ka me kusure e bakshishe per ti dhene ,jeta eshte bere e veshtire per te gjithe

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
31 maggio 2011 16:52 delete

pershendetje.do doja te beja nje pyetje.dua te di nese ne milano ka filluar aplikimi per pashaporta biometrike?ju lutem per dhenien e nje pergjigje.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
5 giugno 2011 00:27 delete

MIREMBREMA TE GJITHEVE..

JU LUTEM NJE INFORMAZION TE SHPEJTE NE SE KENI MUNDESI..

I DASHURI IM GJENDET NE USA PREJ 14 VJETEVE..ESHTE ME DOKUMENTA USA PO JO ME PASSAPORTE USA..DO TE KTHEHET NE SHQIPERI PER TE BERE ATE TE RENE (BIOMETRIKE)POR KA PASSAPORTEN E VJETER TE SKADUAR DHE NUK E KA RINOVUAR ..MUNDE TE KTHEHET NE SHQIPERI ME PASSAPORTE TE SKADUAR APO I DUHET NDONJE DOKUMENT NGA KONSULLATA APO AMBASADA JONE NE USA..?

JU FLM..

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
5 giugno 2011 14:02 delete

Mirdita te gjitheve,a di ndonjeri te me shpjegoi, se jam me recivute gati 10 muaj por per here te pare, patentat i kam te gjitha, kam shkuar ti konvertoj por me thon qe nuk ke akoma rezidencen por pa pasur permeson nuk ta jep njeri rezidencen,nuk e di se a mund te punoj me kamion me patentat qe kam deri sa te me japin rezidencen pa pasur nevoje per CQC.Shpresoj qe ta dij ndonjeri ashtu siç eshte.Faleminderit

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
9 giugno 2011 22:18 delete

pershendetje. tani shpejte me skadon permesso dhe dua te di nese me pashaporten e vjeter dhe me ricevuten mund te iki per 3 jave ne gjermani???
flm per ndihmen :)

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
11 giugno 2011 16:05 delete

me ricevuten nji cik veshtire e ke ,,,sepse ajo pak a shume njihet ne shqiperi kur iken dhe ne itali kur vjen ,ne gjermani se besoj ,,,m

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
15 giugno 2011 23:52 delete

pershendetje te gjitheve,doja nje informacion te shpejte nese ka mundesi.dua te mar nje leje kalimi per vajzen ne konsullaten shqiptare ne milano se do shkoj ne shqiperi,por cfare dok duet te paraqes ne konsullate dhe ta japin brenda dites lejen e kalimit.faleminderit.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
16 giugno 2011 00:01 delete

doja te pyesja per leje kalimi per femijen cfare dok duet te paraqesesh ne konsullate ne milano.me kane thene certifikaten e lindjes te femijes dhe pashaporten,kto duen vetem.me ktheni nje pergjigje te shpejte nese ka mundesi.faleminderit.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
17 giugno 2011 19:47 delete

Jam 1 shqiptar qe rri ne Cuneo,du te di a mundem ti baj pashaporten biometrike ne konsullaten e Milanos vajzen e kam pa dokumenta..Kam marr certifikaten ne kumunen ku banoj ne shqiperi a mund ti baj me certifikaten qe kam...

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
18 giugno 2011 12:12 delete

NQS KENI DOKUMENTA TE HUAJA DMTH QE BANONI JASHTE SHQIPERISE DHE PASAPORTA JUAJ ESHTE E PA SKADUAR POR ESHTE E VJETER, ATEHERE AJO ESHTE E VLEFSHME DERI NE FUND TE SKADIMIT TE SAJ. NUK KA NEVOJE PER PASAPORTE BIOMETRIKE. MUND TE HYNI E TE DILNI NE SHQIPERI SA HERE TE DONI. :)

info : POLICIA KUFITARE

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
19 giugno 2011 20:29 delete

Doja te dija oraret e konsullates per te marre nje certifikate lindje per djale dhe cfare dokumentash me duhen, ne qofte se e dini me tregoni. Faleminderit

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
20 giugno 2011 00:31 delete

ne rastin tim qe nk kam dokumenta fare dhe dua te bej pasaporten ktu ne konsulate a eshte e vlefshme vetem nje fotokopje e pasaportes se vjeter se pasaporten e vjeter e kam humbur!!!!!kush ka dijeni eshte i lutur te comentoje me poshte...flm

Reply
avatar
manu
AUTHOR
24 giugno 2011 17:14 delete

Pershendetje.kisha 1 pytje dhe do isha shum mirnjohese nqs do te me ndihmoni.
me ka humbur pasaporta dhe me kan keshilluar qe mund te shkoj ne konsullaten shqiptare ne milano dhe ato do me japin 1 vertetim per me kalu pa probleme.eshte e vertet kjo gje?ka degjuar kush 1 histori te till?flm

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
27 giugno 2011 18:43 delete

ricongiungimento famigliare in italia

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
1 luglio 2011 18:52 delete

Une jetoj ne Milano dhe kaloj shpesh nga Konsullata Jone ne Milano.
Ne te gjithe harrojme qe Konsullata eshte shtet Shqiptar dhe normalisht fuqia e saj rrjedhon nga Shqiperia.
Por gjithesesi, eshte e drejte qe te pretendohet per me mire dhe qe cdo gje te vije dhe te permirsohet.
ketu ne blog shikoj pyetje nga me te ndryshmet qe te gjitha pergjigjet e tyre me siguri mund ti gjejne ne sitin e konsullates se Milanos, www.consolatoalbanesemilano.org , brenda 5 minutash, dhe jo me ane te ketij blogu, qe perveçse te beje dizinformim nuk ka asnje dobishmeri tjeter.
Une personalisht kam derguar edhe 2 email, per ca paqartesi qe kisha, dhe me jane pergjigjur ne menyre korrekte edhe ne fundjave biles. Por, normalisht ktu dime vetem te kritikojme dhe harrojme qe deri para 2 vitesh njerezit rrinin te rrethuar me hekura gjithe diten dhe nuk mbaronin pune.
Ti Gentjan meqe je kaq ekspert, ti e din shume mire qe ne konsullatat Kroate (eksperience personale), Amerikane, Egjiptjane etj, ku Shqiptaret dhe shume te huaj ne Itali shkojne kane te njejtat probleme. Kushedi se pse?

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
4 luglio 2011 23:33 delete

mirmroma te gjithve mund te ndimoj njeri.desha me dit per legalizimin e letrave te femijes a mund ti coj me post dhe sa dit vonojn ne qoft se e ka provu njeri a mund te me ndimoj me kthy pergjigje

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
4 luglio 2011 23:36 delete

mirmroma te gjithve.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
19 luglio 2011 22:40 delete

Ciao io sono del Kosovo qualcuno sà come posso fare il passaporto, perchè ho un passaparto Serbo ma nel mio paese non mi lasciano più entrare con quello e mi scade, dove posso andare a farlo?? Inoltre non posso più farlo Serbo.. ho chiesto a tanti e tutti mi dicono che l'ambasciata Albsnese lo fà anche hai kosovari e Vero? io dubito ma tutto può essere mi rispondete per favore...

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
23 luglio 2011 22:17 delete

con il pasaporto serbo ci puoi accendere il fuoco per fare la pizza

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
30 luglio 2011 20:42 delete

pershendetje kam patente e vjeter dhe duat te mar te ren mundet ta bej ne ambasade shqiptare ne milano? kam karten e indetitetit dhe pashaporten biometrike.mundet te me shqaroj njeri

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
3 agosto 2011 08:20 delete

pershendetje kam patenten shqipetare ne konsullat en milano si mundet ta marr .dhe a mund ta kthehet faliminderit

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
8 agosto 2011 09:28 delete

dua te bej pasaporten e cunit qe eshte dy muajsh cfare dokumentash duhen per ne konsullaten e milanos ju lutem me ndihmoni me ato pak fjale qe dini pres p.gj

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
8 agosto 2011 21:10 delete

Ju lutemi pergjigjuni ne tel,kemi nje rast urgjent ,vdekje ne Trieste dhe duam me mbaru sa ma shpejt dokumentacionin per me percjell trupin e vajzes ne Shqiperi ,neser ne mengjes do tjua nisim kerkesen urgjentisht me fax nga axhensia funerali acegas,Trieste.Ju lutem na ndihmoni duke na lehtesuar dhimbjen tone .Fam PALI.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
15 agosto 2011 14:30 delete

jam alberti ju lu lutem me tregoni se ne qofte se ne milano behen pasaportat biometrike pa ikur fae ne shqipri

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
17 agosto 2011 19:24 delete

o albert pashaportat kane muaj qe kane filluar ,ne rome 100% ne milano nuk e di ,shko tek faqja internet e ambasades ,aty i ke te gjitha shpjegimet

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
28 agosto 2011 13:45 delete

jam aldi doja te dija cfar duhet per nje shtetas ecuadorian me permesso di soggiorno ne itali per me shkuar si vizitor ne shqiperi cfar dokumentash duhen?flm.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
10 settembre 2011 10:54 delete

Miredita te gjitheve, jam nje goce nga vlora qe jeton ne varese prej 11 vitesh, kisha nevoj per disa informazione.
1. per pashaporten biometrike çfare dokumentash duhen paraqitur ne konsullat ne milano?

2. me duhet te pergatit dokumenta nga shqiperia per nenshtetesin italiane, a mund te me shpjegoni ju lutem se çfare dokumentash me duhen e ku duhet te paraqitem ne tiran per ti pergatitur?
faleminderit shume per ndihmen tuaj..

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
13 settembre 2011 11:26 delete

a mund te kem 1 nr telefoni qe mund te kontatoj me consullaten ju lutem,se nuk pergjigjet askush

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
14 settembre 2011 21:22 delete

Mirmbrema... do doja te dija per dokumentat e burses per studimet ne milano qe kete vit kane ndryshuar ??? a mund tme ndihmoni tme thoni cfare dokumentash duhen dhe procedurat se ku duhet te shkoj ne ministrit.. ju falenderoj ..

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
18 settembre 2011 16:35 delete

pershendetje te gjitheve!!! desha me dit se kam futur pasaporten me rinovuar ne 18 gusht dhe doja me dit kan fillu me i shpernda apo jo , jam larg dhe skam menyre tjeter me e mar vesh. CIAO

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
22 settembre 2011 16:07 delete

pershendetje...doja te dija nese mund te behet divorci ne itali nese martesa esht be ne shqiperi??

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
23 settembre 2011 21:07 delete

neqoftese rron ne itali mund ta besh shume mire divorcin ,,,,e di sepse e kam bere vete

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
27 settembre 2011 18:56 delete

Mirembrema, ju lutem mu pergjigjni, me duhet te bej dokumentat per nenshtetesin italiane ne shqiperi dhe nuk e di se ku do te shkoj per te ber, une jam nga vlora... nese ndokush e di a mund te me kthej pergjigje.. faleminderit shume... gjithe te mirat...

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
27 settembre 2011 19:14 delete

Per te gjithe ata qe duan informazione per Pasaport e Karte Identiteti ne Konsullat ne Milano i bejn dhe jane edhe shume te shpejt, une shkova para disa ditesh ben gjithçka brenda 1 ore dhe te japin te gjitha informazionet... P.s nese e keni te mundur pagesen beheni me bankomat...

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
27 ottobre 2011 13:41 delete

te henen dat 31.10.11 eshte hapur ambasada shqiptare ne milano?

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
2 novembre 2011 17:48 delete

cfar dite dalin pashaportat e mujat tetor a mund te me ktheni pergjigje flm

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
3 novembre 2011 11:18 delete

kush me ndihmon me nje nr tel te nje agjensie qe ben legalizim dokumentasdh ne milano privat pa patur nevoj per te shkuar une fare ne konsullat ?? flm

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
3 novembre 2011 11:25 delete

ju lutem kush me ndihmon me nje nr telefoni te nje agjensie private qe ben leshim dhe legalizim dokumentash pa patur nevoj te shkoj personalisht ne konsullat ne milano ..flm

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
4 novembre 2011 02:23 delete

pershendetje .kush mund te me jam nje informacin per bashkim familjar ekam personi ket cfar dokomentash mund teme duhen pa ikur ne shipri.ju fandeleroj per kontributin tuj ,,flm per gjithcka
fimi_dr@live.com

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
9 novembre 2011 18:44 delete

Pershendetje te gjitheve. Kam nevoj per nje informacion. Kam permesso studimi italiane dhe pashaport biometrike. A di ndonjeri nese dua te iki ne Londer ( per tre dit ) me duhet viza apo me pashaport ose permesso mund te kaloj pa problem. ju faleminderit .

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
16 novembre 2011 18:38 delete

mirmbrem,,,,a mund te me informoni ju lutem se si veprohet per pasaporten shqiptare per femin kur lind ne itali me nenen italiane dhe babin shqiptar ?? shm flm prsh

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
14 dicembre 2011 18:18 delete

mirmbrema....ju lulem doja me ditur per te regjistruar femijen ne shqiperi cfar letrash me duhen .....me ktheni prgj naten klm...

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
19 dicembre 2011 13:44 delete

mirdita jam nje shqipetar qe jetoj ne bolzano mami eshte albanese por me pashaport italiane ndersa burri eshte italian, UN KAM DOKUMETNA ( CARTA DI COGIORNO INDERTERMINATO (CON I GENITRO CITADINI ITALIANI) DIKUSH PREJ JUSH MUND TE ME TREGOJE SE ME KETO DOKUMENTA MUNDEM TE IKI NE ANGLI ( LONDER )PA PROBLEM ? ISHA TEK KOMISARIATI I POLICIS ATO ME TREJTUAN NGA KONSULATA SHAIPETARE JU LUTEM NJE PERGJIGJE TE SAKT FLM DHE KALOFSHI NJE DIT TE BUKUR....

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
19 dicembre 2011 14:10 delete

mirdita jam nje shqipetar qe jetoj ne bolzano mami eshte albanese por me pashaport italiane ndersa

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
28 dicembre 2011 16:08 delete

mirdita ,kam patente b shqiptare,cfar dokumentash me duhen qe ta kthej ne patente italiane,,jam me dokumenta prej mje viti ktu,,ju flm angelo

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
28 dicembre 2011 18:37 delete

pershendetje jam Marjeta jam nji vejze qe doja te dija.kemi pasheportat e vjetra por nuk jan skaduar. per te shkuar ne shqiperi mund te kthehem prap ne itili pa bere pashaporten gjeomerike ju lutem me ktheni pergjigje .se kam babane ne spital ne koma

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
8 gennaio 2012 16:07 delete

pershendetje. doja te ikja ne shqiperi nga marsi po me thane se brenda shkurtit pashaportat e vjetra nuk jane me te vlefshme, dhe pse me skadojne pas 4 vjetesh. eshte e vertete kjo gje?

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
12 gennaio 2012 13:15 delete

pershendetje.jam genti nga shkodra.desha me pyt a din kush me mè thane se si mund ti bej dokumentat(permesso di soggiorno)edhe tani qe nuk fluks.se kontraten kam mundesi me gjet po nuk di se si te veproj.faleminderit per mirkuptimin....ne pritje te nje pergjigje tuajen ju uroj gjitha te miret.

Reply
avatar
myslim hani genova
AUTHOR
12 gennaio 2012 18:20 delete

mirmbrema gjith stafi jam shqiptar me dokumenta te rregullta ne genova problemi im esht se kam ceftirikaten familjare te compiluara ne ambasaden italine ne shqiperi dua ti bej me kod fiskal italian pjestaret e familjes qe jetojne ne shqiperi agjensia del entrate thone se kto cefterikata sono a carico fiscale nga deglarata ambasades albaneze amund ti beni juve kto flm,

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
12 gennaio 2012 23:54 delete

OOOOOOOOO NJEREZ!!!!!
a e shikoni qe beni vetem pyetje dhe asnjeri nuk pergjigjet????
Sipas jush ka nje arsye...qe nuk merrni asnje pergjigje???
te gjitha keto pyetje qe beni me siguri marrin me shpejt pergjigje nese ja drejtoni Konsullates vete duke shkruar ne kete mail:

INFO@CONSOLATOALBANESEMILANO.ORG

edhe para se te shkruani shikojeni sitine Konsullates se Milanos sepse eshte goxha i azhornuar:

WWW.CONSOLATOALBANESEMILANO.ORG

Ps. Pasaporat e vjetra dalin jashte perdorimit me date 1 mars 2012, dmth qe pas kesaj date nuk mund te udhetoni me me to.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
26 gennaio 2012 22:39 delete

te lumt ty qe ke shkruar OOOOOO NJERZ,,,,sepse e vertet as ni lloj pergjigjje nuk qenka :((

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
7 febbraio 2012 20:07 delete

nuk meret vesh shume te sorrollasin me keto dokumenta sidomos per te rregjistruar nje bebe

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
9 febbraio 2012 16:24 delete

a ka shum njerez ne konsullat, mbaroj pun brenda dites me bo pashaporten.

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
14 febbraio 2012 18:13 delete

psh doja te dija nese eshte hapur te marten flm per mirekuptimin

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
14 febbraio 2012 18:14 delete

a qendron e hapur te marten konsulata flm per mirekuptimin

Reply
avatar
17 febbraio 2012 20:42 delete

nga e hana ne te premte hapur esht ,po vetem se ka nje rremuje te papame dhe konsullata jone qesharake punon vetem me 2 sportele

Reply
avatar
17 febbraio 2012 20:43 delete

nga e hana ne te premte hapur vetem se ka nje rremuje tpapame sepse konsullata jone qesharake punon vetem me 2 sportele

Reply
avatar
Anonimo
AUTHOR
18 febbraio 2012 20:50 delete

mirmbrema mund te dini si shifet pashaporta ne internet se ka dalur apo jo kam aplikuar ne milano,

Reply
avatar
peqini
AUTHOR
18 febbraio 2012 21:14 delete

mirmbrema mund te dini si shifet pashaporta ne internet se ka dalur apo jo kam aplikuar ne milano,

Reply
avatar
«Meno recenti   ‹Vecchi   1 – 200 di 260   Nuovi›   Più recenti»