Ambasciata albanese a roma e i consolati albanesi in italia - Turismo in Albania

Latest

Cuoriosità Albania

venerdì 12 ottobre 2007

Ambasciata albanese a roma e i consolati albanesi in italiaAMBASCIATA ALBANESE A ROMA 
Via Asmara nr.5 - 00199 - Roma 
tel: 00 39 06/8622411    
Fax: 00 39 06/86224120 
e-mail: info@ambalbania.it 
http://www.ambalbania.it/
46 commenti:

 1. Buonpomeriggio,cerco gli indirizzi dei partiti politici che esistono in Albania,qualcuno mi puo' riferire il link?Le sigle e denominazione sono pubbliche ma i indirizzi no.

  RispondiElimina
 2. che tu sappia ce un consolato albanese dalle parti di bologna ??

  grazia

  RispondiElimina
 3. Per favore aiutatemi! devo fare passaporto albanese per mio figlio di 10anni e non so come fare !L'ho voglio fare da qui ,senza andare in Albania,tramite consulato-ambasada.Devo sappere che docum mi servono e che docum devo fare.Abitiamo vicino Forli-non ce qualche consulato?ambasada?qualcosa ,vicino??? Per favore dattemi una mano.

  RispondiElimina
 4. Jam Minella Dani, emigrant shqiptar ne Itali.
  A mund te meren formular,mbi vitet e punes ne Shqiperi etj. ,siç shkruhet ne gazetat tona ne Shqiperi?
  Grazie
  dani1944@libero.it

  RispondiElimina
 5. http://www.ambalbania.it/vis_dettaglio.php?primo_livello=menu&id_livello=807&id_livello_n=id2_n&pagv=1per zonjen apo zoterine qe do te beje pashaporten per femijen 10 vjecar ,,,lexo ketu

  RispondiElimina
 6. salve desha nje informacion po qe e mundur,kam lindur nje femij para dy muajve desha te çoje certefikaten ne shqiperi por desha te di duhet me e noterizu dhe perkthy ne ambasad apo jo ,ju faleminderit

  RispondiElimina
 7. Pochissime sedi consolari per il gran numero di albanesi in Italia.

  RispondiElimina
 8. salve a tutti, qualcuno mi sa dire cosa servirebbe per lavorare presso il consolato (bari - milano) albanese in Italia?
  grazie mille

  RispondiElimina
 9. nuk e kuptoj per cfar sherbejn keto numra telefoni qe keni vene ne dispozicion kur nuk te pergjigjet askush??? Cfar duhet te bejme qe te kontaktojm dike nga perfaqesia jone ketu per keshilla dhe orientime te ndryshme???? o pabuksa po kur nuk na pergjigjeni ju mendo pak italianet, kemi goje dhe ti quajm rraciste.atehere vertet na drejtojn nje grup fshataresh te paafte???? TURP

  RispondiElimina
 10. devo sposare una ragazza albanese sapete dirmi che documenti deve fare o per sposare lei qui in italia ? grazie

  RispondiElimina
 11. sono citadina cubana e vorrei andare in albania cosa mi serve????

  RispondiElimina
 12. ciao cubanita ,,,vivi a cuba o in italia ?' se vivi in italia ti basta il permesso o la carta di soggiorno, ciao

  RispondiElimina
 13. salve a tutti qualcuno mi sa dire cosa devo fare per kiedere il nuovo passaporto biometrico?so ke i nostri anke se ancora validi dal 31 03 2012 nn sono piu validi!!!cosa devo fare e ke documenti devo portare e sopratutto quanto tempo occorre???

  RispondiElimina
  Risposte
  1. Prsh duhet te dorzoshe pashaporten e vjeter e ben te rene....por Kurt te shkoshe atje me pare duhet ta paguash tek banka e me pas ben aplikimin

   Elimina
 14. per anonimin ,dukumente per te sjelle ke pak ,,,ne rradhe te pare pagesen ne banken e san paolos dhe pashaporten e vjeter,asnjgje tjeter

  RispondiElimina
 15. Pugliese Cataldo25 giugno 2012 08:28

  L'Albania HA bisogno di + consolati in Italia...

  L'albania HA bisogno di + rappresentanze in Italia...

  L'Italia può dare molto di + all'Albania...

  RispondiElimina
 16. per lavorare in consolato albanese serve la conoscenza e i soldi. nessun doc

  RispondiElimina
 17. cosa devo fare per essere cittadino norvegese

  RispondiElimina
 18. sono una raggazza rumena qualcuno mi puo dire se posso andare in albania con la carta di identita rumena o serve per forza il passaporto

  RispondiElimina
 19. per la ragazza romena ,,serve il passaporto

  RispondiElimina
 20. per marrjen e pashaportes duhet pagesa prej 100 eurosh ne banken san paolo dhe pashaporta e vjeter ambasada shqiptare ne rome i ben pa takim nga e nena deri te premten ,numrin e pageses egjeni tek faqja e ambasades shqiptare ,per marrjen e pashaportes duhen dy deri ne tre jave

  RispondiElimina
 21. per marrjen e pashaportes duhet pagesa prej 100 eurosh ne banken san paolo dhe pashaporta e vjeter ambasada shqiptare ne rome i ben pa takim nga e nena deri te premten ,numrin e pageses egjeni tek faqja e ambasades shqiptare ,per marrjen e pashaportes duhen dy deri ne tre jave

  RispondiElimina
 22. bn giorno...sn albanese e dovrei fare certificato di nascita...occorre andare per forza in albania oppure lo fanno anche a roma?ho provato a tel ma nn risponde nessuno...grazie

  RispondiElimina
 23. o njerez po pse humbni kohen kot ne kete blog ,shkoni tek siti i ambasades ,servizi konsolari dhe aty i keni te gjitha shpjegimet

  RispondiElimina
 24. Buongiorno a tutti mi servirebbe un favore enorme!!!! Io sono albanese e dovrei andare a Cuba.. Ho il passaporto ..posso andare tranquillamente o serve qualcos altro??? Sono disperata ho già prenotato tutto!!

  RispondiElimina
 25. salve, sono un ragazzo con cittadinanza e passaporto albanese, vivo in italia e possierdo la regolare carta di soggiorno e carta di identità italiana.. devo andare in australia come devo fare????

  RispondiElimina
 26. Salve sono un ragazzo albanese e vorrei fare una vacanza in Tunisia sapete dirmi di quali documenti ho bisogno per poter partire?

  RispondiElimina
 27. Salve sono una cittadina Albanese che vive in Italia e ho una bambina di 12 anni sono legalmente divorziata con un Albanese che vive in Albania sapete dirmi gentilmente che documenti mi servono per fare il passaporto della bambina? perchè ha quello vecchio e per giunta è già scaduto
  grazie.

  RispondiElimina
 28. Shqiperia nje vend i bukur dhe qe me ne fund do kthehem mbas 13 vjet mergimi.shkova tek ambasada shqiptare ne rome bera aplikimin per pashaporte me thane 3 deri ne kater jave.kane kaluar 45 dite nga aplikimi i bie me shume se 6 jave dhe asgje.qe te maresh ne telefon duhet te rish gjith diten me telefon ne dore dhe te lutesh qe te pergjigjen dhe kur ke fatin e mire qe te pergjigjen te del ne telefon nje cop debili qe duket sikur ja ncjer fjalet me zor.po zoterinj keta Jane diplomatet qe Na perfaqesojne.te paafte dembela dhe qe ste shpjegojne asgje
  Por ne ajo qe thashe ne fillim jam i sigurte dhe kam besim ne shqiperia tek populli i saj Por aspak tek institucionet.

  RispondiElimina
 29. Buongiorno sono una ragazza Italiana e volevo sapere che documenti mi servono per andare in Albania.Grazie

  RispondiElimina
 30. Salve sono una ragazza Italiana vorrei sapere che documenti mi servono per andare in Albania.....il viaggio lo farei in Aereo.....grazie.

  RispondiElimina
 31. Ciao siccome io ho perso il passaporto nuovo e la carta dell indentita albanese volevo rifarlopero volevo sapere che documenti mi servono per farlo.? Grazie

  RispondiElimina
 32. Salve, sono un italiano di origini Albanesi, vorrei sapere quale sono le procedure per ottenere la cittadinanza albanese
  grazie

  RispondiElimina
 33. Buongiorno Sara Biagini, per andare in Albania basta avere dietro il tuo passaporto. Saluti
  Salve Eleonora Chiarella, al tuo ragazzo serve andare al consolato tunisino con il suo passaporto albanese e chiedere un visto per motivi di turismo. In due settimane il visto è pronto di solito.

  RispondiElimina
 34. Buongiorno sono albanese e voglio mandare la mia figlia in Olanda ma lei è minoren e ho il permesso dì sogorno ma vorrei sapere se li serve l'autorizzazione mia figlia ha 16 anni grz

  RispondiElimina
 35. perse eksistoin ambasadat shqiptare ne bote kur ste ndimoin nuk bein punen e tyre nuk pergjigjen ne telefon nuk te japin shpiegime dhe te leijne ne mes te rruges. perse duhet paguet per ti mbaijtur keto njerez ambasadoret ne krye

  RispondiElimina
 36. quhem olger sinani , jetoj me nje vajz shqiptare pre tre vitesh ne itali e ,doja te shallja martes ,problemi esht cfar dokumentash duhet se sjell kur te prezantohem ne ambasad ?

  RispondiElimina
 37. miredita a mund te me tregoni si mund te veproj per te bere pashaporten e femijeve ne rome

  RispondiElimina
 38. a mund te me tregoni si mund te veproj per te bere pashaporten e femijeve ne rome

  RispondiElimina
 39. Sono un ragazzo albaneze voglio sposare una moldava con citadinanza rumena ,mi può aiutare qualcuno che documenti mi serve par fare matrimonio in Italia? Grazie

  RispondiElimina
 40. Mirmbrema jam nje emigrant nga napoli me ka humbur pashaporta prej 2ditesh cfar duhet te bej per te mar tjetren duhet te vi ne Roma a me duhet ndonje dekument ju lutem mund tme jepni ndonje informacon

  RispondiElimina
 41. personeli i ambasades shqiptare duhet te jet ma i kujdesshem kur te komunikoj me emigrantet ,dhe te pergjigjen ne telefon.

  RispondiElimina
 42. Mirdita me lindi djali ne tetor regjistrimet ne shqiperi i kam ber.. te gjitha . Ne prrill dua te shkoj ne shqiperi a mund te dal me djalin nese po dhe nese me duhet ndonje dokument per femijen para se te shkeli ne shqiperi pergjigjen e pres ne Gmail faleminderit
  fjorentin26@gmail.com

  RispondiElimina
 43. Mirdita me lindi djali ne tetor regjistrimet ne shqiperi i kam ber.. te gjitha . Ne prrill dua te shkoj ne shqiperi a mund te dal me djalin nese po dhe nese me duhet ndonje dokument per femijen para se te shkeli ne shqiperi pergjigjen e pres ne Gmail faleminderit
  fjorentin26@gmail.com

  RispondiElimina
 44. Mirmbrema.ne prill do udhetoj per ne Shqiperi sebashku me djalin .por i ka skaduar pashaporta ne gusht te vittit qe lam pas .me duhet ndonje dokument per te kaluar ?ju lutem me ktheni pergjigje ne kete adres: gerison79@gmail.com

  RispondiElimina